استفاده از مکمل های رایج ممکن است شدت بیماری ویروس کرونا را کاهش دهند!

طی 6 ماه گذشته ، داروسازان با سوالاتی در مورد استفاده از مکمل ها ، داروهای OTC و داروهای تجویز شده در نبرد با ویروس SARS-Cov-2 که باعث COVID-19 می شود ، درگیر شده اند. در حالی که بهترین شواهد نشان می دهد که سه رفتار به عنوان موثرترین روش های کاهش خطر انتقال ویروس کرونا از جمله حفظ فاصله فیزیکی، پوشیدن ماسک و شستن مکرر و دقیق دستها وجود دارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی مکمل ها و داروهای رایج OTC می توانند باعث کاهش خطر عفونت یا کاهش شدت علائم ویروس شوند.

توجه : ما برای شما این امکان را فراهم میکنیم تا درصورتی که میخواهید آزمایش کرونا را انجام دهید بدون حضور در آزمایشگاه ها چه در تهران و چه در کرج، آن را انجام دهید. کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

دانشکده پزشکی ویرجینیا شرقی (EVMS) و سایر سازمانهای بهداشتی درمانی ترکیبی از عوامل موجود را در پروتکل مدیریت خود برای COVID-19 گنجانیده اند ، در حالی که تأیید می کنند که "داده های بسیار محدودی وجود دارد.

برای پیشگیری مصرف ویتامین C (500 میلی گرم) و کوئرستین (250 میلی گرم - 500 میلی گرم دو بار در روز) همراه با روی (75 میلی گرم - 100 میلی گرم در روز) ، ملاتونین (3/0 میلی گرم - 2 میلی گرم در روز) را توصیه می کند. D3 (1،000-4،000 IU در روز). ممکن است فاموتیدین (20 میلی گرم - 40 میلی گرم در روز) به مخلوط اضافه شود. برای بیماران با علائم خفیف ، EVMS ترکیب مشابهی را با افزودن اختیاری ایورمکتین (150 ug-200 ug به ازای هر کیلوگرم به عنوان یک دوز واحد) و یک آسپرین با دوز کم یا منظم در روز توصیه می کند.

استفاده از مکمل های رایج ممکن است شدت بیماری ویروس کرونا را کاهش دهند!

تفکر توصیه این مکمل ها و داروها چیست؟

ویتامین C برای عملکرد مناسب سلولهای ایمنی حیاتی است. این ماده همچنین یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که بدن را در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد ، که با تعدادی بیماری مرتبط است ، محافظت می کند. سالهاست که از ویتامین C برای کاهش علائم سرماخوردگی استفاده می شود ، که حدود یک چهارم آن توسط ویروس های مختلف کرونا ایجاد می شود و متاآنالیز مطالعاتی که بیش از 11000 بیمار را در آن ثبت نام کرده است ، نشان می دهد که خطر ابتلا به سرماخوردگی را نیز کاهش می دهد. شاید مستقیم ترین مدرک برای استفاده از ویتامین C در COVID-19 ، مطالعه ای باشد که در فوریه امسال منتشر شد و نشان داد که این علائم باعث کاهش علائم در بیماران مبتلا به سپسیس و سندرم زجر تنفسی حاد ناشی از ویروس های دیگر می شود.

ملاتونین بیشتر شناخته شده است و بیشتر برای تقویت خواب و کاهش اضطراب استفاده می شود ، هر دو سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشند. همچنین فعالیت التهابی را مسدود می کند ، التهاب در ریه ها را کاهش می دهد و خطر فیبروز را که یکی از چالش برانگیزترین عوارض برای بیمارانی است که COVID-19 داشته اند ، کاهش می دهد.

شواهد موجود برای ویتامین D3 متفاوت است. از یک سو ، چندین مطالعه در اوایل همه گیری نشان داد که در کشورهای دارای جمعیت که به طور متوسط ​​سطح پایین ویتامین D دارند ، احتمال شیوع جدی و میزان مرگ و میر بیشتر است. مطالعات مشاهده ای دیگر نشان داد که افراد با کمبود ویتامین D به احتمال زیاد در ایالات متحده بستری می شوند ، اما عوامل مخدوش کننده می توانند برخی از تفاوت ها را نیز توضیح دهند.

در مطالعات ایالات متحده ، سطح پایین ویتامین D با بیمارانی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند و با بیماران آفریقایی آمریکایی مرتبط است. هر دو گروه همچنین دارای عوامل خطر قابل توجه دیگری برای COVID-19 بودند. به گفته توماس کارپنتر ، MD ، متخصص غدد درون ریز در پزشکی ییل ، ​​"کمبود ویتامین D در آسم و سایر اختلالات تنفسی نیز نقش دارد ، بنابراین ممکن است مفید باشد. با این حال ، ویتامین D اضافی ممکن است بیش از حد سیستم ایمنی بدن را تحریک کند ، که ممکن است در COVID-19 آسیب برساند. علاوه بر این ، ویتامین D زیاد می تواند برای قلب و کلیه ها سمی باشد.

فاموتیدین به صورت Pepcid به صورت OTC در دسترس است و همانطور که احتمالاً تجربه کرده اید ، از آنجا که در یک گزارش اخبار آوریل اعلام شد که در بیماران بستری در COVID-19 خطر مرگ یا استفاده از ونتیلاتور در بسیاری از مناطق کشور کم است. یک سری موارد بعدی که در ماه ژوئن منتشر شد ، نشان داد که 10 نفر از افرادی که این بیماری را در خانه مدیریت می کردند ، طی دو روز پس از مصرف فاموتیدین بهبود یافتند. نتایج یک کارآزمایی بالینی بزرگ در بیماران بستری هنوز منتشر نشده است ، و اینکه چرا این دارو دقیقاً م workثر است هنوز نامشخص است.

آسپرین علائم تب و دردهای مرتبط با COVID-19 را کاهش می دهد. همچنین ممکن است خطر لخته شدن لکه ها را که به عنوان یک مشکل جدی در COVID-19 ظاهر شده اند ، کاهش دهد. تا 70٪ از بیماران بستری شده در ویروس کرونا ویروس انعقاد پذیری بالا را تجربه می کنند و حدود 25٪ از بیماران بستری در ICU با این بیماری دچار آمبولی ریه می شوند. تعداد فزاینده ای از گزارش ها نشان می دهد که سکته مغزی علامت شایع COVID-19 است که گاهی اوقات نیز بروز می کند.

در نتیجه ، بسیاری از بیمارستانها کلیه بیماران بستری در این بیماری از رقیق کننده خون استفاده میکنند. این بدان معنا نیست که هر کسی که علائم ایجاد می کند باید از آسپرین استفاده کند. کودکان و نوجوانان به دلیل خطر ابتلا به سندرم Reye باید از مصرف آسپیرین اجتناب کنند و بیماران با خونریزی نیز نباید آن را مصرف کنند.

هر بیماری که معتقد به COVID-19 است باید آزمایش شود و در صورت مثبت بودن آزمایش می بایست از خود مراقبت کند.