شیردهی در دوران بیماری همه گیر ویروس کرونا

شیوع COVID-19 برای همه یک زمان استرس زا است. این استرس به خصوص شامل مادرانی که نوزادانشان از شیرشان تغذیه می کنند، میشود و نگران سلامتی کودک خود هستند. با این حال ، مادران می توانند شیردهی را با موفقیت و با رعایت برخی اقدامات احتیاطی توصیه شده ، در طول شیوع بیماری آغاز و حفظ کنند.

توجه : ما برای شما این امکان را فراهم میکنیم تا درصورتی که میخواهید آزمایش کرونا را انجام دهید بدون حضور در آزمایشگاه ها چه در تهران و چه در کرج، آن را انجام دهید. کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

فواید شیردهی در طی شیوع همه گیر

شیردهی برای نوزادان مفید است. از آنها در برابر بسیاری از عفونت ها محافظت می کند. ثابت نشده است که شیر مادر از نوزادان در برابر SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، محافظت می کند. با این حال ، چندین مطالعه آنتی بادی هایی را پیدا کرده است که ویروس را در شیر مادر هدف قرار می دهند. علاوه بر این ، نوزادان شیرده معمولاً هنگام بیماری علائم تنفسی شدیدی دارند.

شیردهی برای مادران خوب است. هورمون های آزاد شده در بدن مادر در دوران شیردهی باعث تقویت سلامتی می شوند و می توانند استرس و اضطراب را تسکین دهند.

شیر مادر به راحتی در دسترس است. الزام برای خرید نیست! این می تواند در موارد اضطراری بهداشت عمومی مهم باشد ، زمانی که خرید شیر خشک و سایر مواد غذایی چالش برانگیزتر است.

شیردهی در دوران بیماری همه گیر ویروس کرونا

شیردهی در دوران بیماری همه گیر ویروس کرونا خطر دارد؟

تاکنون ویروس در شیر مادر یافت نشده است و به تمام مادران توصیه می شود که شیردهی خود را ادامه دهند ، در حالی که بهداشت را در هنگام تغذیه رعایت می کنند. این موارد شامل هنگام شیر دادن به نوزاد خود ماسک بزنید، قبل و بعد از لمس کودک ، دست ها را با صابون بشویید و سطوح را مرتباً پاک و ضدعفونی کنید، می شود.
خطر اصلی برای کودک ابتلا به ویروس در تماس نزدیک با مادر یا یکی دیگر از اعضای آلوده خانواده است. اگر کسی در خانه بیمار است ، با انجام 3 W مراقبت بیشتری از کودک خود محافظت کنید.

برخی از مادران برای اطمینان از محافظت کامل فرزندشان ممکن است ماسک را هنگام تغذیه استفاده کنند. اگر مادری گمان کند که به ویروس کرونا مبتلا شده است ، ممکن است بخواهد شیر مادر خود را ابراز کند و با استفاده از یک فنجان یا فنجان و قاشق تمیز به کودک شیر دهد.

و در صورت ابتلا به ویروس کرونا به شیر دادن خود ادامه دهید

مادرانی که کمی قبل از زایمان به ویروس کرونا مبتلا می شوند و شیردهی را شروع می کنند و کسانی که هنگام شیردهی به آنها آلوده می شوند ، برای محافظت از کودک خود و تقویت پاسخ های ایمنی بدن خود ، در بدن آنها فاکتورهای ایمنی (آنتی بادی) تولید می کنند. این بدان معنی است که ادامه شیردهی بهترین راه برای مبارزه با ویروس و محافظت از کودک شماست. اگر مادری با علائمی چون تب ، سرفه یا دشواری در تنفس داشت باید زود به مراقبت های پزشکی بپردازد و دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی را دنبال کند.

هنگام تغذیه با شیرخشک بیشتر مراقب باشید

شیردهی بهترین راه برای تأمین غذای ایده آل برای رشد و نمو سالم نوزادان است. با این حال ، مواردی وجود دارد که مادری قادر به شیردهی نیست و یا تصمیم گرفته است که شیر ندهد. علاوه بر این ، بازاریابی گسترده شیر خشک اعتماد بسیاری از مادران را تضعیف می کند و آنها را ترغیب می کند تا با استفاده از بطری ها و شیر خشک به نوزادان خود غذا دهند. در این موارد ، خصوصاً مهم است که نوزادان طبق دستورالعمل های موجود در بسته بندی تغذیه شوند و مراقبت های بیشتری در مورد بطری های شستشو و هر وسیله دیگری که مورد استفاده قرار می گیرد، بیشتر باشد.