اطلاعاتی در خصوص واکسن مدرنا (Moderna COVID-19)

شرکت‌ های فایزر بیون ‌تک و مدرنا هر دو از فناوری جدید «پیام‌رسان آر‌اِن‌اِی» یا «ام‌آر‌اِن‌اِی» برای تولید واکسن کووید ۱۹ استفاده کرده ‌اند. این دو واکسن نخستین واکسن‌هایی هستند که با استفاده از این روش تولید و به بازار عرضه شده‌ اند. هر دو واکسن پس از دریافت دوز دوم تاثیر اصلی خود را نشان می‌دهد. اما شرکت فایزر اعلام کرد که پس از دریافت دوز نخست واکسن این شرکت توسط افراد بالای ۱۶ سال، ایمنی ۵۲ درصدی و پس از دریافت دوز دوم آن مقاومت ۹۵ درصدی در برابر بیماری ویروس کرونا ایجاد می‌شود. در مقابل، گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا نشان می‌دهد که واکسن مدرنا پس از تزریق به ۳۰ هزار نفر کارآیی ۹۴.۱ درصد بوده است.

توجه : ما برای شما این امکان را فراهم میکنیم تا درصورتی که میخواهید آزمایش کرونا را انجام دهید بدون حضور در آزمایشگاه ها چه در تهران و چه در کرج، آن را انجام دهید. کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

اطلاعاتی در خصوص واکسن مدرنا (Moderna COVID-19)

چه کسی نباید واکسینه شود

اگر به یک ماده واکسن mRNA COVID-19 (مانند پلی اتیلن گلیکول) واکنش آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) یا واکنش آلرژیک فوری داشته اید - حتی اگر شدید نبوده باشد - نباید mRNA COVID-19 دریافت کنید واکسن. 
اگر پس از دریافت اولین دوز واکسن ، یک واکنش آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) یا یک واکنش آلرژیک فوری - حتی اگر شدید نبوده باشد - ، نباید دوز دوم واکسن mRNA COVID-19 را دریافت کنید.
در صورت نیاز به درمان اپی نفرین یا اپی پن یا اگر فرد باید به بیمارستان برود ، واکنش آلرژیک شدید تلقی می شود. درباره عوارض جانبی رایج واکسن های COVID-19 و زمان تماس با پزشک اطلاعات کسب کنید.
واکنش فوری آلرژیک به معنای واکنش ظرف 4 ساعت پس از واکسیناسیون است ، از جمله علائمی مانند کهیر ، تورم یا خس خس سینه (ناراحتی تنفسی)

عوارض جانبی شایع واکسن Moderna COVID-19 :

در بازویی که واکسن زدید :

  • احساس درد
  • سرخی
  • تورم

در سراسر بدن:

  • خستگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • لرز
  • تب
  • حالت تهوع

این عوارض معمولاً طی یک یا دو روز پس از تزریق واکسن شروع می شود. عوارض جانبی ممکن است بر توانایی شما در انجام فعالیت های روزمره تأثیر بگذارد ، اما باید در طی چند روز از بین بروند. نکاتی در مورد انتظارات پس از واکسیناسیون دریافت کنید.

در آزمایشات بالینی ، علائم واکنش زایی (عوارض جانبی که طی 7 روز پس از واکسیناسیون اتفاق می افتد) شایع بود اما عمدتا خفیف تا متوسط ​​بود.
عوارض جانبی (مانند تب ، لرز ، خستگی و سردرد) در بدن پس از دوز دوم واکسن بیشتر بود.
بیشتر عوارض جانبی خفیف تا متوسط ​​بود. با این حال ، تعداد کمی از افراد عوارض جانبی شدیدی داشتند که بر توانایی آنها برای انجام فعالیت های روزمره تأثیر می گذارد.
CDC همچنان که در مورد ایمنی واکسن Moderna در شرایط واقعی اطلاعات بیشتری کسب می کنیم ، به ارائه به روز رسانی ادامه خواهد داد. پس از تأیید یا تأیید واکسن برای استفاده ، درباره نظارت بر ایمنی واکسن بیشتر بدانید.
از آزمایشات بالینی درباره داده های ایمنی و واکنش زایی بیشتر بدانید.

این عوارض معمولاً طی یک یا دو روز پس از تزریق واکسن شروع می شود. این علائم ممکن است مانند علائم آنفولانزا باشند و حتی ممکن است بر توانایی شما در انجام فعالیت های روزمره تأثیر بگذارد ، اما باید در طی چند روز از بین بروند. نکاتی در مورد انتظارات پس از واکسیناسیون دریافت کنید.