انتقال ویروس کرونا با افراد بدون علائم - آنچه داده ها در مورد عفونت های COVID بدون علامت می گویند!

اکنون ، شواهد نشان می دهد که از هر پنج فرد آلوده ، یک نفر علائمی را تجربه نمی کند و ویروس را به تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به علائم منتقل می کند. اما محققان درمورد اینکه آیا عفونتهای بدون علامت به عنوان "محرک ساکت" همه گیر عمل می کنند ، اختلاف نظر دارند.

اگرچه درک فزاینده ای از عفونتهای بدون علامت وجود دارد ، محققان می گویند که افراد بدون توجه به اینکه علائمی دارند ، باید از اقدامات برای کاهش انتشار ویروس ، از جمله فاصله اجتماعی و ماسک استفاده کنند.

Krutika Kuppalli ، محقق بیماریهای عفونی در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی در چارلستون ، می گوید مسئله ایجاد یک رقم قابل اعتماد در مورد میزان COVID-19 بدون علامت ، تمایز بین افرادی است که بدون علامت و قبل از علامت هستند. کوپالی می گوید: "بدون علامت کسی است که در طول دوره بیماری خود هرگز علائمی پیدا نکرده و کسی که قبل از علائم باشد علائمی خفیف دارد قبل از اینکه علائم خفیف داشته باشد." وی می گوید ، هیچ تعریف استاندارد پذیرفته شده ای نیز از آن وجود ندارد.

انتقال ویروس کرونا با افراد بدون علائم

تحقیقات در اوایل همه گیری نشان داد که میزان عفونتهای بدون علامت می تواند تا 81٪ باشد. اما یک متاآنالیز منتشر شده در ماه گذشته 1 ، که شامل 13 مطالعه بر روی 21708 نفر بود ، میزان ارائه بدون علامت را 17 درصد محاسبه کرد. این تجزیه و تحلیل افراد بدون علامت را افرادی توصیف کرد که هیچ یک از علائم اصلی COVID-19 را در کل دوره پیگیری نشان ندادند و نویسندگان فقط مطالعاتی را دنبال کردند که شرکت کنندگان حداقل به مدت هفت روز دنبال کردند. اویونگرل بیامباسورن ، محقق زیست پزشکی در انستیتوی بهداشت و درمان مبتنی بر شواهد در دانشگاه باند در گلد کوست ، استرالیا ، می گوید ، شواهد نشان می دهد که بیشتر افراد در 7 تا 13 روز دچار علائم می شوند.

افرادی که ناقل هستند اما علائم ویروس کرونا ندارند

بررسی Byambasuren همچنین نشان داد که افراد بدون علامت 42٪ کمتر از افراد علامت دار ویروس را منتقل می کنند. یک دلیل که دانشمندان می خواهند بدانند که افراد بدون علائم چقدر ویروس را منتقل می کنند این است که این عفونت ها تا حد زیادی قابل شناسایی نیستند. آزمایش در اکثر کشورها کسانی است که علائم دارند.

به عنوان بخشی از یک مطالعه گسترده جمعیت در ژنو ، سوئیس ، محققان شیوع ویروسی را در میان افراد مشترک زندگی می کنند. در نسخه ای خطی که این ماه در medRxiv ارسال شده است ، آنها گزارش می دهند كه خطر انتقال علامت توسط فرد بدون علامت به دیگران در خانه ، حدود یك چهارم خطر انتقال از فرد علامت دار است.

اندرو آزمان ، متخصص اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در جانز ، می گوید اگرچه خطر انتقال از افراد بدون علامت کمتر است ، اما ممکن است خطر بهداشت عمومی قابل توجهی داشته باشد زیرا احتمال وجود آنها در جامعه بیشتر از خانه های منزوی است. دانشکده بهداشت عمومی هاپکینز بلومبرگ در بالتیمور ، مریلند ، که در سوئیس مستقر است و یکی از نویسندگان این مطالعه بود. او می گوید: "بار واقعی بهداشت عمومی این مجموعه گسترده از تعاملات" بدون علامت "در جامعه احتمالاً نشان می دهد كه بخش قابل توجهی از وقایع انتقال از طریق انتقال بدون علامت است."

اما محققان دیگر در مورد میزان تأثیر عفونتهای بدون علامت در انتقال جامعه اختلاف نظر دارند. بیامباسورن می گوید ، اگر مطالعات صحیح نشان دهد که افراد بدون علامت خطر انتقال کمی دارند ، "این افراد محرک اصلی این همه گیری نیستند". آنها "به اندازه سرفه یا عطسه نمی کنند ، احتمالاً به اندازه افراد دیگر آلوده نیستند".

موگ سیویک ، محقق بیماری های عفونی در دانشگاه سنت اندروز ، انگلستان ، اشاره می کند که چون بیشتر افراد علامت دار هستند ، تمرکز بر روی شناسایی آنها احتمالاً اکثر حوادث انتقال دهنده را از بین می برد.

Cevik و همکارانش برای درک آنچه در افراد بدون علائم اتفاق می افتد ، یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز 3 از 79 مطالعه در مورد پویایی ویروسی و قابل انتقال بودن SARS-CoV-2 را انجام دادند که در سرور پیش چاپ علوم اجتماعی SSRN ارسال شده است. برخی مطالعات نشان داد که افراد بدون علائم بارهای اولیه ویروسی مشابهی دارند - تعداد ذرات ویروسی موجود در یک سواب گلو - در مقایسه با افراد دارای علائم. اما به نظر می رسد افراد بدون علامت ویروس را سریعتر پاک می کنند و برای مدت کوتاه تری عفونی هستند.

سیویک می گوید ، سیستم ایمنی بدن افراد بدون علامت ممکن است بتواند ویروس را با سرعت بیشتری خنثی کند. اما این بدان معنا نیست که این افراد پاسخ ایمنی قوی تر یا با دوام تری دارند و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی با COVID-19 شدید پاسخ آنتی بادی خنثی کننده قابل توجه و طولانی تر دارند.

اگرچه اکنون درک بهتری از عفونتهای بدون علامت و انتقال COVID-19 وجود دارد ، اما Cevik می گوید که افراد بدون علامت باید به تدابیر کاهش ویروس مانند استفاده از فاصله اجتماعی ، بهداشت دست و ماسک استفاده کنند.

توجه : ما برای شما این امکان را فراهم میکنیم تا درصورتی که میخواهید آزمایش کرونا را انجام دهید بدون حضور در آزمایشگاه ها چه در تهران و چه در کرج، آن را انجام دهید. کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.